پديد آورندگان: آتليه 6 سال، آموزشگاه بادبان

موضوع: جاده ها و خيابان‌هاى امن

نام اثر: خيابان‌هاى رنگى

هدف از به وجود آمدن اين اثر و پروژه مسيرهاى امن تأثير گذاشتن در كاهش حادثه هاى رانندگى بود.  در اين راستا ما و بچه ها تصميم گرفتيم كه خيابان و ماشين هايى بسازيم كه كمتر باعث تصادفات بشود. هدف از ساختن چراغ راهنمايى آشنايى با قوانين و علائم رانندگى بود.

به اميد داشتن خيابانها و جاده هاى بدون حادثه

پديد آورندگان: آتليه3 سال، آموزشگاه بادبان

موضوع: جاده ها و خيابان‌هاى امن

نام اثر: چیدمان متحرک فضای خیابان

آسفالت و لمس آن اولین فکری بود که به ذهنمان رسید.
آنچه که بچه های 3 سال ما هر روز در خیابان می بینند.
آوردن قیر داغ خیابان به داخل حیاط هنرکده و سفت شدن آسفالت
اجرای چراغ راهنما – خط عابر پیاده و پل عابر و …

پدید آورندگان: آتليه 4 سال ، آموزشگاه بادبان

موضوع: جاده ها و خيابان‌هاى امن

نام اثر: همه باید سالم به خانه برگردند

کودکان بی دفاع ترین موجودات در حوادث رانندگی هستند و همواره نیازمند حمایت و توجه اند. پس دوستداران کودک، لطفا به گونه‌ای رانندگی کنید که گویا هر کودک، کودک شماست.
این موضوع زمینه‌ساز خلق این اثر شد:
اتومبیلی که به دلیل عدم رعایت فاصله ایمنی بین دو خودرو و همچنین استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی، دچار حادثه شد

پديد آورندگان: آتليه 6 سال، آموزشگاه بادبان

موضوع: جاده ها و خيابان‌هاى امن

نام اثر: خيابان‌هاى رنگى

هدف از به وجود آمدن اين اثر و پروژه مسيرهاى امن تأثير گذاشتن در كاهش حادثه هاى رانندگى بود و در اين راستا ما و بچه ها تصميم گرفتيم كه خيابان و ماشين هايى بسازيم كه كمتر باعث تصادفات بشود. هدف از ساختن چراغ راهنمايى آشنايى با قوانين و علائم رانندگى بود.
به اميد داشتن خيابانها و جاده هاى بدون حادثه

پديد آورندگان: آتليه 3 سال، آموزشگاه بادبادک

موضوع: جاده ها و خيابان‌هاى امن

نام اثر: من همه‌ام

بازی دنیای کودکان است. خواه درفضای بسته خانه باشد و خواه در جاده… اما نه هر جاده‌ای، تنها در آغوش جاده‌ای که با فکر خود انتخاب کرده و با دست خود ساخته‌اند. جاده‌ای که می‌خواستند سرتاسرش تاب و سرسره و جای بازی باشد. بنابراین با خیالی آسوده در پناه این جاده تاب می‌خورند، تا آرامش و شور زندگی را به بستر امن زمین بازگردانند.
” جاده‌ها در صورتی امن خواهند بود که با رانندگی ایمن مراقب همه‌ی موجودات باشیم”
(جاده‌ها امن نخواهند بود، مگر با رانندگی ایمن دوستداران کودک)

پديد آورندگان: آتلیه 5 سال، بادبادک پاسداران

موضوع: جاده ها و خيابان‌هاى امن

نام اثر: پل طبقاتی صدر

ما در حین کار روی مقوای بزرگ سیاهی بودیم با هدف رانندگی بین دو خط و از لزوم رعایت این قانون با بچه ها گفتگو و کار کردیم. بچه‌ها ماشینهای خودشان را بین دو خط می‌راندند و با درست کردن ماشین‌های مقوایی از رعایت این قانون صحبت می‌کردند. یکی از بچه‌ها گفت: یک پل طبقاتی مثل پل صدر درست کنیم. جاده بزرگ سیاه رنگ را تبدیل به پل طبقاتی کردیم، بچه‌ها با رنگ کردن جعبه‌هایی که از خانه آوردند هر روز این اثر را کامل‌تر می‌کردند تا این پیام مهم را به گوش همه برسانند که این قانون از قوانین مهم شهرها و جاده هاست. برای تکمیل کار بچه‌ها از
ماشین هایی که خودشان با چوب ساخته بودند  استفاده کردند. این ماکت در گوشه‌ای از کلاس تبدیل به یک بازی و سرگرمی برای بچه‌ها شده بود تا هر روز این قانون را درباره شهرشان تکرار کنند و به گوش خانواده‌ها هم برسانند.

پديد آورندگان: آتليه 6 سال ، آموزشگاه بادبادک.

موضوع: جاده ها و خيابان‌هاى امن

در شروع پروژه ابتدا از کودکان خواسته شد همراه با خانواده‌های خود درباره این موضوع پژوهش کنند. سپس هر کودکی پژوهش خود را که در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی در جاده‌ها و نقش رانندگان و سرنشینان در امنیت جاده بود ارائه کرد.
برخی از بچه‌ها درباره تجربیات خود در جاده و هنگام سفر تعریف می کردند. در نتیجه این گفتگوها موضوع “تصادف در جاده ها” به موضوع کار گروهی کلاس تبدیل شد.
ابتدا کودکان با تکنیک حجم‌سازی با مواد بازیافتی و چسب نواری به ساخت فرم اصلی ماشین هایشان پرداختند و مرحله به مرحله جزئیات و سرنشینان را اضافه و کامل کردند.
سپس حجم‌های ماشین را در چیدمانی از صحنه تصادف بر روی جاده مقوایی که قبلا توسط گروهی رنگ آمیزی شده بود، ارائه دادند.