http://koodakandonya.org/

موسسه پژوهشي كودكان دنيا سازماني تخصصي، پژوهشي و مستقل است كه از سال ۱۳۷۳ به همت جمعي از مربيان، مدرسان، نويسندگان و كارشناسان آموزش كودكان خردسال فعاليت خود را آغاز كرده است.كمك به زندگی سالم و شايسته براي همه كودكان خردسال و فراهم كردن فرصت هاي مناسب رشد همه جانبه برای آن‌ها، دورنمايي است كه موسسه براي تمامي كودكان متصور است. با اين آگاهي كه توجه به برنامه هاي مراقبت براي رشد و تكامل كودكان خردسال از همان بدو تولد موجب خواهد شد تا كودكان بتوانند به حداكثر توانايي ها و استعدادهاي خود دست يابند.

موسسه پژوهشي كودكان دنيا

http://koodakandonya.org/

شورای کتاب کودک سازمانی فرهنگی – پژوهشی، غیردولتی و غیرانتفاعی است که در سال 1341 تأسیس شده است. این سازمان در حوزۀ ادبیات کودک و نوجوان فعالیت می کند و اعضاء آن نیروهای داوطلب هستند. شورا در حال حاضر حدود 700 عضو (رسمی و وابسته) دارد و هزینه های خود را از راه حق عضویت، حمایت های مردمی، اجرای پروژه های فرهنگی و حق التالیف فرهنگنامه به دست می آورد.

موسسه پژوهشي كودكان دنيا

         http://cbc.ir

موسسه پژوهشي كودكان دنيا سازماني تخصصي، پژوهشي و مستقل است كه از سال ۱۳۷۳ به همت جمعي از مربيان، مدرسان، نويسندگان و كارشناسان آموزش كودكان خردسال فعاليت خود را آغاز كرده است.كمك به زندگی سالم و شايسته براي همه كودكان خردسال و فراهم كردن فرصت هاي مناسب رشد همه جانبه برای آن‌ها، دورنمايي است كه موسسه براي تمامي كودكان متصور است. با اين آگاهي كه توجه به برنامه هاي مراقبت براي رشد و تكامل كودكان خردسال از همان بدو تولد موجب خواهد شد تا كودكان بتوانند به حداكثر توانايي ها و استعدادهاي خود دست يابند.

شورای کتاب کودک

http://www.madaraneemrooz.com/

موسسه مادران امروز: موسسه‌ی مادران امروز (مام) که موسسه ای غیر تجاری است ،در تاریخ 13مرداد ماه سال 1377 به منظور سازماندهی تلاش‌های گروهی در زمینه‌ی توانمندسازی خانواده‌ها برای بهبود رابطه‌ی اعضای خانواده و بویژه با هدف توجهی علمی به نیازهای کودکان و نوجوانان از طریق مادران متولد شد و کارهای عملی خود را نیز از آذرماه همان سال آغاز کرد.

موسسه مادران امروز

http://www.sarzaminebaran.com/

آموزشگاه هنرهای تجسمی سرزمین باران: آموزشگاه هنرهای تجسمی سرزمین باران در سال 1381با دریافت مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تاسیس و در سال 1386 نائل به دریافت مجوز درجه یک گردید.این آموزشگاه با هدف ارتقای سطح فرهنگ عمومی، همچنین تعلیم و تربیت هنرمندان جوان فعالیت خود را در زمینه آموزش رشته های مختلف هنرهای تجسمی آغاز کرد. در تمام طول دوره های آموزشی سعی بر آن است که در تمامی زمینه ها اعم از آموزش، پرورش و هنر و خلاقیت تاثیرگذار و مثمرثمر باشد.اصل وجودی و بنیادی ما، چشم اندازی به سوی فردایی روشن، بالنده و پایبندی به اصالت، عدالت،حفظ اعتبار و تمامیت است.

آموزشگاه هنرهای تجسمی سرزمین باران

http://www.arteducators.org/

این موسسه در رابطه با آموزش هنر وبرنامه ریزی برای مدرسان هنر تجارب بسیاری دارد. یکی از مراکز هنری است که بر اساس الگوی روانشناسان انسان گرا روی شناخت و شکوفا کردن توان کودک ، نوجوان وجوان کار می کند. کنفرانس های ملی وجهانی در باره هنر ، ضررورت هنر در زندگی روزمره وایجاد تغییر را به گفتگو می نشینند. پژوهش های مختلف در زمینه ی آموزش هنر سال هاست که در این مرکز انجام می شود. پس از وارد شدن به این سایت با بخش ای مختلف آن آشنا می شوید. بخشی به نام ” قصه های هنری خودرا بگویید” دارد. هنرمندان در باره سرگذشت هنری خود وتاثیر هنر در زندگیشان داستان های مختلفی را نقل می کنند.

موسسه مدرسان هنر

http://www.moma.org/

این سایت موزه هنرهای مدرن نیویورک است. در این موزه بخشی به کودک وخانواده اختصاص دارد. روزهایی نیز برای کودکان 3، 4 و5 ساله به طور مجزا با خانواده هایشان برنامه ی هنری دارند. در بخشی به نام از نزدیک تر نگاه کن ، کودکان را روی آثار هنری  وهنرمندان معاصر متمرکز می کنند. جهت مشاهده توضیحات بیشتر کلیک کنید.

موزه هنرهای مدرن نیویورک

http://azed.gov/ece/

این صفحه در واقع بخشی است از دپارتمان آموزش آریزونا، که به آموزش خردسالان اعتقاد دارد و مطالبی در زمینه آموزش هنر به خردسالان دارد.

مأموریت ECE تأمین نیروی رهبری/ مدیریتی و کمک به مدارس، سازمان ها، مربیان، خانواده ها و انجمن ها، در اجرا و پیاده کردن برنامه ها و پروژه های آنها است. برای کودکان صفر تا 8 ساله و به منظور تربیت کودکانی که بتوانند تا آخر عمر در حال یادگیری باشند.

این واحد با وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا و برای برقراری پیوند در زمینه های مراقبت از کودکان، تأمین اجتماعی، صندوق های ایالتی مختص برنامه های کودکان، و وآموزش k-12 همکاری می کند.

موزه هنرهای مدرن نیویورک

وب سایت بانک اطلاعات

این سایت بانک اطلاعاتی است و لینک ها و آدرس سایت های آموزشی را معرفی می کند.

مطالب این وب سایت بر اساس نمونه های (تجربه ها) واقعی است، و اطلاعات مستند و قابل اطمینان در زمینه مراقبت و آموزش خردسالان به والدین، مراقبین، و مربیان خردسالان ایلی نویز ارائه می دهد.

سه صفحه اصلی این سایل عبارتند از:

منابع برای مراقبین و مربیان از جمله معرفی بلاگ ها، لینک ها، مقالات، ویدئو، کتاب و برگه های راهنما است.
منابع برای خانواده ها شامل خبرنامه الکترونیکی، ویدئوهای خانوادگی، بلاگ ها، لینک ها، مقالات، ویدئو، کتا
رویکرد پروژه هر پروژه عبارت است از کندوکاو و جستجوی عمیق درباره یک موضوع توسط کلاس، گروهی از کودکان، یا یک کودک، در خانه یا در یک کلاس خردسالان. این پروژه برای مربیان، معلمین، مدیران مدارس پیش دبستانی منابع ارائه می دهد و به آنها راهنمایی و کمک می کند.

اطلاعات در زمینه مراقبت و آموزش خردسالان به والدین، مراقبین، و مربیان خردسالان ایلی نویز

http://www.ldpride.net/

وب سایت ای دی پراید

این وب سایت به طور کلی در مورد سبک های یادگیری است ولی بیشتر با کودکانی سر و کار دارد که اختلال یادگیری دارند. از جمله کودکانی که دارای معلولیت های نامحسوس هستند مثل ناشنوایان، کم شنوایان، یا کودکانی که اختلال تمرکز دارند. این موسسه در ونکوور کانادا است.

آگاهی و شناخت سبک یادگیری به شما کمک می کند تا با توجه به نقطه ضعف ها و معلولیت های خود آموزش ببینید و در عین حال آن نقطه ضعف یا آن معلولیت را برطرف کنید.

در این سایت دو مقوله اصلی مطرح شده است:

سبک یادگیری Learning Style
هوش چندگانه Multiple Intelligence

این دو مقوله در زمینه ID یعنی Invisible Disabilities بسط داده می شوند. در این سایت انواع معلولیت های نامحسوس تعریف و دسته بندی شده اند. استراتژی های یادگیریی هرکدام از این معلولیت ها به طور جداگانه طرح ریزی و تدوین شده اند.  و …

http://www.ascd.org

یک انجمن جهانی است که بر ارتقای یادگیری، آموزش، و رهبری کار می کند. این انجمن 125 هزار عضو، سرپرست، مدیر، معلم و طرفدار از 128 کشور دارد. در سال 1943 با این نام تأسیس شد:

مرکزیت اصلی این انجمن در آمریکا و کانادا است. فعالیت های این انجمن در سطح جهانی:

ارائه برنامه های خلاق و نوآورانه
تولید محصولات مرتبط
خدمات در زمینه برنامه ریزی درسی و آموزشی

این فعالیت ها با هدف توانمند سازی مربیان در کمک به تقویت تحصیلی دانش آموزان انجام می گیرد.

انجمن در زمینه توسعه حرفه ای، ظرفیت سازی، و رهبری آموزشی، نیروهای متخصص و کارشناس و راه حل های خلاق ارائه می دهد. این خدمات برای معلمان و مربیان در راستای روش های یادگیری، آموزش، و رهبری ضروری است.

وب سایت ای اس سی دی

https://www.metmuseum.org/art/online-features/metkids/

بخش مربوط به هنر کودک موزه متروپولیتن

http://childrenartprogram.com/Philosophy

وبسایت در مورد فلسفه هنر کودک

فلسفه آموزش هنر کودک

Recent Artworks

آرش سلطانی

آرش سلطانی جنسیت: پسر تاریخ تولد: 1385/01 عنوان اثر: سگ تاریخ انجام اثر: 1402 شاخه هنری: نقاشی عنوان اثر: پیانو تاریخ انجام اثر: 1402 شاخه هنری: نقاشی عنوان اثر: کارخانه هیولا تاریخ انجام اثر: 1402 شاخه هنری:...

ملودی طهماسبی

ملودی طهماسبی جنسیت: دختر تاریخ تولد: 1402/10 شهر: کرج عنوان اثر: دوست داشتنی هایم تاریخ انجام اثر: 1402 شاخه هنری: نقاشی

آروین ذاکر

 آدرین ذاکر جنسیت: پسر تاریخ تولد: 1397/06/04 شهر: تهران عنوان اثر: یلدا در کنار خانواده تاریخ انجام اثر: 1401 شاخه هنری: کولاژ تکنیک یا ابزار: ترکیب...

باران مداح

باران مداح جنسیت: دختر تاریخ تولد: 1396/08/15 شهر: تهران عنوان اثر: یلدا در کنار خانواده تاریخ انجام اثر: 1401 شاخه هنری: کولاژ تکنیک یا ابزار: ترکیب...