جزییات همایش «نقش توران میرهادی در آفرینش هنری کودکان» اعلام شد

احمد رویایی رییس انجمن هنرهای تجسمی استان تهران درباره برگزاری همایش «نقش توران میرهادی در آفرینش هنری کودکان» به خبرنگار مهر گفت: با درگذشت توران میرهادی استاد ادبیات کودک، نویسنده و کارشناس آموزش و پرورش در سال ۹۵ همایشی با همین عنوان در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار شد که با توجه به استقبال‌ها، انجمن هنرهای تجسمی استان تهران تصمیم گرفت امسال هم این همایش را با حضور یکسری از شاگردان وی و کسانی که متخصص در حوزه هنر کودک هستند، برگزار کند.

وی ادامه داد: در نهایت با برنامه‌ریزی‌ها مقرر شد که همایش «نقش توران میرهادی در آفرینش هنری کودکان» چهارشنبه ۷ آذرماه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در تالار جمال دهشور پردیس علوم دانشگاه تهران برگزار شود.

رییس انجمن هنرهای تجسمی استان تهران درباره بخش‌های مختلف این همایش تشریح  کرد: این همایش علاوه بر سخنرانی‌ توسط زهرا فرمانی، پریسا پهلوان، سوزان حبیب، نادر فاطمی و رضا عبدلی، شامل کارگاه نقاشی ۲۰ کودک در سنین ۸ تا ۱۲ سال، اجرای پرفورمنس درباره کودک توسط بابک اسکندری و نمایش فیلم‌های دیده نشده از توران میرهادی است. در این مراسم نوش‌آفرین انصاری دبیر شورای کتاب کودک نیز به نقش توران میرهادی در آفرینش‌های هنری کودکانه اشاره خواهد کرد.

وی درباره کارگاه نقاشی کودکان بیان کرد: در این کارگاه بچه‌ها بدون اینکه موضوع واحدی برای نقاشی‌هایشان به آنها داده شود، مشغول کشیدن نقاشی خواهند شد و هر آنچه را که در ذهن دارند در قالب نقاشی، نمایش خواهند داد.

رویایی در پایان یادآور شد: انجمن هنرهای تجسمی استان تهران این همایش را با همکاری آموزشگاه سرزمین باران، آموزشگاه بادبادک و گالری ویستا برگزار می‌کند.